MaxNews.pl

Aktualności AntyCovidowe

16 kwiecień 2021
Ministerstwo Zdrowia udzieliło informacji, że liczba zmarłych w ciągu 14 dni od zaszczepienia to 994 osoby. A nie 50 jak media podają. Na stronie stowarzyszenia stop nop jest odpowiedź z Ministerstwa. „Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wniosek udzieliło informacji, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa wykazano u 37 833 zaszczepionych osób, a 1670 z nich zmarło. Natomiast w ciągu 14 dni od szczepienia zmarły 994 zaszczepione osoby. Oznacza to, ze ryzyko zgonu mając dodatni wynik testu u osób zaszczepionych to 4.4%, przy 2.3% dla niezaszczepionych (na podstawie danych od początku epidemii). Podobno szczepionki miały znacząco zmniejszać ryzyko poważnego przebiegu choroby i zgonu. Wygląda na to, ze raczej powodują ostrzejszy przebieg.
13 kwiecień 2021
Teksas stał się drugim stanem w USA, który zakazał wprowadzania paszportów szczepień. Wcześniej taką decyzję podjęto na Florydzie.
Gubernator Teksasu Greg Abbott ogłosił 6 kwietnia 2021 r. zakaz wydawania tzw. paszportów szczepionkowych, oświadczając, że żadne agencje rządowe ani podmioty polityczne Teksasu nie będą mogły ich wymagać od obywateli.
Jego oświadczenie pojawiło się zaledwie kilka dni po tym, jak gubernator rządu stanu Floryda, Ron DeSantis, podpisał dekret zakazujący wydawania niekonstytucyjnych paszportów szczepionkowych.
Zabronił wszystkim agencjom stanowym i lokalnym firmom wydawania „paszportów szczepionkowy” oraz zakazał agencjom rządowym prowadzenia interesów z prywatnymi firmami, które wymagają takich paszportów.
Za. Casuals-News
https://www.facebook.com/CasualsNews/
Kwiecień 2021
Kraje, w których nie ma żadnych restrykcji:
Szwecja, Ukraina, Stany: (do uzupełnienia)