Connect with us

Media

Skandal ws. Sylwestra TVP. Oburzająca lokalizacja, ludzie protestują

Sylwester TVP od jakiegoś czasu jest ogromnym sukcesem stacji. Niemniej, wokół tegorocznego wydania imprezy rozgorzał skandal. Organizatorzy chcą zrobić koncerty w takim miejscu, że wiele osób protestuje.

Sylwester TVP w ostatnich latach, ku radości Jacka Kurskiego, cieszył się ogromną popularnością. Każde wydanie tej wyjątkowej imprezy z miejsca stawało się sukcesem. Najwyraźniej zachęceni tym organizatorzy zdecydowali się na pewne eksperymenty, które… nie są najlepszym pomysłem.


W tym roku TVP wpadło na „genialny” pomysł zorganizowania Sylwestra… na Wielkiej Krokwi, czyli w miejscu największych sukcesów np. Adama Małysza. Dotychczasowe edycje w Zakopanem były kultowe i wszystko wskazuje na to, że dlatego organizatorzy pozbyli się wszelkiej krępacji.

Sylwester TVP wywołał skandal

Koncert ma więc zostać przeniesiony z Równi Krupowej na stadion pod Wielką Krokwią. Jak donosi Tygodnik Podhalański, teren Równi choć bezpieczny, był za duży dla „oka” kamer i sprawiał wrażenie, jakby na Sylwestrze bawiło się mało osób. TVP chce więc miejsca, które sprawi, że widzowie będą widzieli niezmierzone tłumy bawiące się na imprezie.

Problem w tym, że wielu osobom ta zmiana nie przypadła do gustu do tego stopnia, że… postanowili protestować. Tatrzański Związek Narciarski najmocniej sprzeciwia się temu pomysłowi, bowiem Wielka Krokiew graniczy z terenem rezerwatu, a do tego w tym miejscu w styczniu normalnie odbywają się skoki narciarskie. 


W rozmowy na temat Sylwestra TVP zaangażowały się już… ministerstwo sportu i środowiska. Gazeta Wyborcza informuje, że zorganizowanie jej w miejscu rezerwatu może doprowadzić do dymisji dyrekcji parku.

TVP ma swoje techniczne wymagania, ma swoje racje i przekonuje nas do nich, ale my też mamy argumenty. Teraz trwają ustalenia dotyczące lokalizacji imprezy sylwestrowej. Zdajemy sobie sprawę, że czasu zostało już bardzo niewiele

– mówiła w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Anna Karpiel-Semberecka, kierownik biura komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miasta Zakopane

Czy naprawdę takie afery w sprawie jednego wieczoru są warte wysiłku wszystkich zaangażowanych w nie osób? Śmiemy wątpić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Media

Advertisement

Popularne

Advertisement
To Top